Vishay/Dale TNPW251268K0BEEY
TNPW251268K0BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251268K0BEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251268K0BEEY.pdf
Availability of TNPW251268K0BEEY
QUANTITY
TNPW251268K0BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251268K0BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251268K0BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251268K0BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251268K0BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251268K0BEEY Details Description
Related parts for TNPW251268K0BEEY
CAP ALUM 1800UF 450V SCREW datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC VIDEO OPAMP HS LN 8-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
Crystal 65.5350kHz 100ppm 11pF 20 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf