Vishay/Dale TNPW25126K04BETG
TNPW25126K04BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25126K04BETG
Brief Description
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25126K04BETG.pdf
Availability of TNPW25126K04BETG
QUANTITY
TNPW25126K04BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25126K04BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW25126K04BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25126K04BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW25126K04BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25126K04BETG Details Description
Related parts for TNPW25126K04BETG
CONN EDGECARD 80POS .100" WW datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR QUAD LP 16DIP datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
REAL TIME CLOCK datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 87MA 6.2 OHM SMD datasheet.pdf