Vishay/Dale TNPW2512820KBEEG
TNPW2512820KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512820KBEEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512820KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512820KBEEG
QUANTITY
TNPW2512820KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512820KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512820KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512820KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512820KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512820KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512820KBEEG
RES 2.7 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYST-SIDE DAA 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.2NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
IC MOTOR CNTRL PAR/PWM VQFN32U datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf