Vishay/Dale TNPW251286K6BETG
TNPW251286K6BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251286K6BETG
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251286K6BETG.pdf
Availability of TNPW251286K6BETG
QUANTITY
TNPW251286K6BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251286K6BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW251286K6BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251286K6BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW251286K6BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251286K6BETG Details Description
Related parts for TNPW251286K6BETG
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 12-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf