Vishay/Dale TNPW251291R0BEEG
TNPW251291R0BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251291R0BEEG
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251291R0BEEG.pdf
Availability of TNPW251291R0BEEG
QUANTITY
TNPW251291R0BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251291R0BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251291R0BEEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251291R0BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251291R0BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251291R0BEEG Details Description
Related parts for TNPW251291R0BEEG
ULTRAFAST PLUS DIE SET 16-14 AWG datasheet.pdf
CHOKE ARRAY COM MODE 200 OHM SMD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf