Vishay/Dale TNPW2512976KBEEG
TNPW2512976KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512976KBEEG
Brief Description
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512976KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512976KBEEG
QUANTITY
TNPW2512976KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512976KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512976KBEEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512976KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512976KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512976KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512976KBEEG
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 30W 5% TO220 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 16A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-UMAX datasheet.pdf
WASHER FLAT 1/2 NYLON NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf