Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNSP6.5-25-M3-IS
TNSP6.5-25-M3-IS picture photo
Mfg. Part Number
TNSP6.5-25-M3-IS
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON
Datasheet Download
TNSP6.5-25-M3-IS.pdf
Availability of TNSP6.5-25-M3-IS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TNSP6.5-25-M3-IS Order Process
Ship out your order
Specifications of TNSP6.5-25-M3-IS
Internal Part NumberEIS-TNSP6.5-25-M3-IS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside-
Between Board Height-
Length - Overall-
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNSP6.5-25-M3-IS
TNSP6.5-25-M3-IS Details Description
Related parts for TNSP6.5-25-M3-IS
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT6 BLUE 10' datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 50W 6-PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
VARISTOR 558V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf