Bivar, Inc. TO-10-060XH
TO-10-060XH picture photo
Mfg. Part Number
TO-10-060XH
Brief Description
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.060"
Datasheet Download
TO-10-060XH.pdf
Availability of TO-10-060XH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TO-10-060XH Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-10-060XH
Internal Part NumberEIS-TO-10-060XH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jul/2014
TypeSpacer
ShapeTubular
UsageGeneral Purpose - Axial, Radial
FeaturesWash Away
Length0.060" (1.52mm)
Width-
Height0.060" (1.52mm)
Diameter - Outside0.085" (2.16mm)
Diameter - Inside0.040" (1.02mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-10-060XH
Related LinksTO-10, TO-10-060XH Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-10-060XH Details Description
Related parts for TO-10-060XH
BOARD PC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 5KV X7R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN W.FL JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
D4SL-N4QDA-D4N datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 350MW SOD523 datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf