Bivar, Inc. TO-101-040
TO-101-040 picture photo
Mfg. Part Number
TO-101-040
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.040"
Datasheet Download
TO-101-040.pdf
Availability of TO-101-040
QUANTITY
TO-101-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-101-040
Internal Part NumberEIS-TO-101-040
TypeSpacer
ShapeRectangular
UsageGeneral Purpose
FeaturesWash Away
Length0.562" (14.27mm) 9/16"
Width0.185" (4.70mm)
Height0.040" (1.02mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-101-040
Related LinksTO-10, TO-101-040 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-101-040 Details Description
Related parts for TO-101-040
RES 1.33K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SGL-PORT CABLE TXRX 24-TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 2.5KV NP0 2325 datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 556K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 545 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
4 SIL VERT HDR datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf