Bivar, Inc. TO-101-090
TO-101-090 picture photo
Mfg. Part Number
TO-101-090
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.090"
Datasheet Download
TO-101-090.pdf
Availability of TO-101-090
QUANTITY
TO-101-090 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-101-090
Internal Part NumberEIS-TO-101-090
TypeSpacer
ShapeRectangular
UsageGeneral Purpose
FeaturesWash Away
Length0.562" (14.27mm) 9/16"
Width0.185" (4.70mm)
Height0.090" (2.29mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-101-090
Related LinksTO-10, TO-101-090 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-101-090 Details Description
Related parts for TO-101-090
RES SMD 30.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
RES 100 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER PUSH IN 3POS GRAY datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 841FCBGA datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#C datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 47PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf