Bivar, Inc. TO-102-060
TO-102-060 picture photo
Mfg. Part Number
TO-102-060
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.060"
Datasheet Download
TO-102-060.pdf
Availability of TO-102-060
QUANTITY
TO-102-060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-102-060
Internal Part NumberEIS-TO-102-060
TypeSpacer
ShapeRectangular
UsageGeneral Purpose
FeaturesWash Away
Length0.505" (12.83mm)
Width0.160" (4.06mm)
Height0.060" (1.52mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-102-060
Related LinksTO-10, TO-102-060 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-102-060 Details Description
Related parts for TO-102-060
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN SFP SGL CAGE PRESSFIT NICKL datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 11POS STR datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 4SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 9V OUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf