| Internal Part Number | EIS-TO-117-125 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Category | Hardware, Fasteners, Accessories | |
| Family | Component Insulators, Mounts, Spacers | |
| Series | DISS-O-PADs® | |
| Type | Spacer | |
| Shape | Rectangular | |
| Usage | General Purpose | |
| Material | - | |
| Color | Natural | |
| Features | Wash Away | |
| Length | 0.666" (16.92mm) | |
| Width | 0.281" (7.14mm) | |
| Height | 0.125" (3.18mm) 1/8" | |
| Diameter - Outside | - | |
| Diameter - Inside | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | TO-117-125 | |
| Related Links | TO-11, TO-117-125 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor | |
 | 104655-1 | CONN HEADER 10POS .050 VERT SMD | datasheet.pdf | |