Bivar, Inc. TO-203-100
TO-203-100 picture photo
Mfg. Part Number
TO-203-100
Manufacturer
Product Category
Component Insulators, Mounts, Spacers
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.100"
Datasheet Download
TO-203-100.pdf
Availability of TO-203-100
QUANTITY
TO-203-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-203-100
Internal Part NumberEIS-TO-203-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyComponent Insulators, Mounts, Spacers
SeriesDISS-O-PADs®
TypeSpacer
ShapeRectangular
UsageGeneral Purpose - Axial, Radial
Material-
ColorNatural
FeaturesWash Away
Length0.290" (7.37mm)
Width0.095" (2.41mm)
Height0.100" (2.54mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-203-100
Related LinksTO-20, TO-203-100 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-203-100 Details Description
Related parts for TO-203-100
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED SGL BLK RA datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RES 15 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 383K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X12V 48W datasheet.pdf