Bivar, Inc. TO-205-060
TO-205-060 picture photo
Mfg. Part Number
TO-205-060
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.060"
Datasheet Download
TO-205-060.pdf
Availability of TO-205-060
QUANTITY
TO-205-060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-205-060
Internal Part NumberEIS-TO-205-060
FeaturesWash Away
Length0.390" (9.91mm)
Width0.145" (3.68mm)
Height0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-205-060
Related LinksTO-20, TO-205-060 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-205-060 Details Description
Related parts for TO-205-060
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CORD COIL SGL-ENDED 4-4 BLACK 5' datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-9VOUT datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X4 QUAD GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0505 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLIES datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.022UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf