Bivar, Inc. TO-68-050XH
TO-68-050XH picture photo
Mfg. Part Number
TO-68-050XH
Manufacturer
Product Category
Component Insulators, Mounts, Spacers
Brief Description
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.050"
Datasheet Download
TO-68-050XH.pdf
Availability of TO-68-050XH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TO-68-050XH Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-68-050XH
Internal Part NumberEIS-TO-68-050XH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jul/2014
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyComponent Insulators, Mounts, Spacers
SeriesDISS-O-PADs®
TypeSpacer
ShapeTubular
UsageGeneral Purpose - Axial, Radial
Material-
ColorNatural
FeaturesWash Away
Length0.050" (1.27mm)
Width-
Height0.050" (1.27mm)
Diameter - Outside0.110" (2.79mm)
Diameter - Inside0.045" (1.14mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-68-050XH
Related LinksTO-68, TO-68-050XH Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-68-050XH Details Description
Related parts for TO-68-050XH
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.5W DO215AA datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 8A TO252AA datasheet.pdf