Taiyo Yuden TP050F103Z-KEC
TP050F103Z-KEC picture photo
Mfg. Part Number
TP050F103Z-KEC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 25V Y5V AXIAL
Datasheet Download
TP050F103Z-KEC.pdf
Availability of TP050F103Z-KEC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TP050F103Z-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of TP050F103Z-KEC
Internal Part NumberEIS-TP050F103Z-KEC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TP050F103Z-KEC
Related LinksTP050F1, TP050F103Z-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TP050F103Z-KEC Details Description
Related parts for TP050F103Z-KEC
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 28SGL 3.18MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 385V RADIAL datasheet.pdf