Apem Inc. TP32W008200
TP32W008200 picture photo
Mfg. Part Number
TP32W008200
Manufacturer
Product Category
Pushbutton Switches
Brief Description
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
TP32W008200.pdf
Availability of TP32W008200
QUANTITY
TP32W008200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TP32W008200
Internal Part NumberEIS-TP32W008200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Switches
FamilyPushbutton Switches
SeriesTP
PackagingBulk
TypeStandard
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeRound, Plunger, Flush
Color - Actuator/CapBlack
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Termination StylePC Pin
Ingress Protection-
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Mechanical Life-
Electrical Life60,000 Cycles
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TP32W008200
Related LinksTP32W, TP32W008200 Datasheet, Apem Inc. Distributor
TP32W008200 Details Description
Related parts for TP32W008200
IC EEPROM 8KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 66.56X22 X 18.5" datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
IC HEX INVERTER O-D OUT 14-DIP datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf