Apem Inc. TP33P003000
TP33P003000 picture photo
Mfg. Part Number
TP33P003000
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V
Datasheet Download
TP33P003000.pdf
Availability of TP33P003000
QUANTITY
TP33P003000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TP33P003000
Internal Part NumberEIS-TP33P003000
TypeStandard
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeRound, Plunger
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TP33P003000
Related LinksTP33P, TP33P003000 Datasheet, Apem Inc. Distributor
TP33P003000 Details Description
Related parts for TP33P003000
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 3V 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER FOR ADSP-21262 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 15.9A 3.3 MOHM datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC 1.5A 600V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf