TE Connectivity Raychem Cable Protection TP4-MC-0.500
TP4-MC-0.500 picture photo
Mfg. Part Number
TP4-MC-0.500
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL IDENTIFICATION TAPE
Datasheet Download
TP4-MC-0.500.pdf
Availability of TP4-MC-0.500
QUANTITY
TP4-MC-0.500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TP4-MC-0.500
Internal Part NumberEIS-TP4-MC-0.500
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesTP4-Tape
Packaging1500 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size-
MaterialPolyester
Color-
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TP4-MC-0.500
Related LinksTP4-MC, TP4-MC-0.500 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
TP4-MC-0.500 Details Description
Related parts for TP4-MC-0.500
RES ARRAY 2 RES 1.2K OHM 0606 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 7/16" datasheet.pdf
SCR ISOLATED 1000V 8A TO-220AB datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN SPRING 42POS SNGL .390 SMD datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 50V datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 3 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf