AVX Corporation TPME226M035R0100
TPME226M035R0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPME226M035R0100
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TPME226M035R0100.pdf
Availability of TPME226M035R0100
QUANTITY
TPME226M035R0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPME226M035R0100
Internal Part NumberEIS-TPME226M035R0100
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPME226M035R0100
Related LinksTPME226M, TPME226M035R0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPME226M035R0100 Details Description
Related parts for TPME226M035R0100
FIXED IND 6.2NH 750MA 90 MOHM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPS SWITCH AUXILIARY TO220F-4 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 1MM RA T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
FUSE 50A datasheet.pdf