AVX Corporation TPME686K025H0055
TPME686K025H0055 picture photo
Mfg. Part Number
TPME686K025H0055
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TPME686K025H0055.pdf
Availability of TPME686K025H0055
QUANTITY
TPME686K025H0055 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPME686K025H0055
Internal Part NumberEIS-TPME686K025H0055
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPME686K025H0055
Related LinksTPME686K, TPME686K025H0055 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPME686K025H0055 Details Description
Related parts for TPME686K025H0055
RES 14 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM3407 datasheet.pdf
IC CLK MULT SPRD SPECTRUM 20QSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
KIT EVAL LM4F232 CODE RED TOOLS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HM HERMETICALLY SEALED BASIC SW datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.04A 362 MOHM datasheet.pdf
GBX 3PAIR 5COL OPEN LF BACKPLANE datasheet.pdf
UC-19P1N12R3DU datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf