Texas Instruments TPS3808G30DBVR
TPS3808G30DBVR picture photo
Mfg. Part Number
TPS3808G30DBVR
Brief Description
IC VOLT SUPERVISOR 3.0V SOT23-6
Datasheet Download
TPS3808G30DBVR.pdf
Availability of TPS3808G30DBVR
QUANTITY
TPS3808G30DBVR Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3808G30DBVR
Internal Part NumberEIS-TPS3808G30DBVR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED General Illumination Solutions
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.79V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3808G30DBVR
Related LinksTPS3808, TPS3808G30DBVR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3808G30DBVR Details Description
Related parts for TPS3808G30DBVR
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .022-.034" .248" datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 294NH SMD datasheet.pdf
IC DAC QUAD CALBRTD 12BIT 24-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 5W SMBG datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SMA PLUG datasheet.pdf
POT 15K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf