Texas Instruments TPS3809I50QDBVRQ1
TPS3809I50QDBVRQ1 picture photo
Mfg. Part Number
TPS3809I50QDBVRQ1
Brief Description
IC 4.55V SUPPLY MONITOR SOT-23-3
Datasheet Download
TPS3809I50QDBVRQ1.pdf
Availability of TPS3809I50QDBVRQ1
QUANTITY
TPS3809I50QDBVRQ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3809I50QDBVRQ1
Internal Part NumberEIS-TPS3809I50QDBVRQ1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingCut Tape (CT)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold4.55V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3809I50QDBVRQ1
Related LinksTPS3809I, TPS3809I50QDBVRQ1 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3809I50QDBVRQ1 Details Description
Related parts for TPS3809I50QDBVRQ1
RES SMD 39K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 5A DO214AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 7.0A TO220FP datasheet.pdf
MOD BLUETOOTH V2.0 ANT+ datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
INSTULATION STOP SLEEVE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A datasheet.pdf