Texas Instruments TPS3824-50DBVRG4
TPS3824-50DBVRG4 picture photo
Mfg. Part Number
TPS3824-50DBVRG4
Brief Description
IC 5.0V SUPPLY MONITOR SOT-23-5
Datasheet Download
TPS3824-50DBVRG4.pdf
Availability of TPS3824-50DBVRG4
QUANTITY
TPS3824-50DBVRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3824-50DBVRG4
Internal Part NumberEIS-TPS3824-50DBVRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High/Active Low
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold4.55V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3824-50DBVRG4
Related LinksTPS3824-, TPS3824-50DBVRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3824-50DBVRG4 Details Description
Related parts for TPS3824-50DBVRG4
LABEL COMPONENT 1" X.4" 500/RL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 750KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR60H/AE60G/HKR60H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK W/ datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
6 POS UMNL CIR CAP HSG, RED datasheet.pdf