Texas Instruments TPS3824-50DBVTG4
TPS3824-50DBVTG4 picture photo
Mfg. Part Number
TPS3824-50DBVTG4
Brief Description
IC 5.0V SUPPLY MONITOR SOT-23-5
Datasheet Download
TPS3824-50DBVTG4.pdf
Availability of TPS3824-50DBVTG4
QUANTITY
TPS3824-50DBVTG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3824-50DBVTG4
Internal Part NumberEIS-TPS3824-50DBVTG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High/Active Low
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold4.55V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3824-50DBVTG4
Related LinksTPS3824-, TPS3824-50DBVTG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3824-50DBVTG4 Details Description
Related parts for TPS3824-50DBVTG4
CONN FFC BOTTOM 24POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 85A DO5 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RES 330 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf