Texas Instruments TPS3839E16DBZT
TPS3839E16DBZT picture photo
Mfg. Part Number
TPS3839E16DBZT
Brief Description
IC SUPERVISOR CIRCUIT SOT23-3
Datasheet Download
TPS3839E16DBZT.pdf
Availability of TPS3839E16DBZT
QUANTITY
TPS3839E16DBZT Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3839E16DBZT
Internal Part NumberEIS-TPS3839E16DBZT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold1.52V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3839E16DBZT
Related LinksTPS3839, TPS3839E16DBZT Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3839E16DBZT Details Description
Related parts for TPS3839E16DBZT
DIODE ZENER 9.1V 370MW DO34 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 40MM datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.6A 120 MOHM TH datasheet.pdf
ADAPTER HAN 16B - 2XD-SUB 50 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO13 datasheet.pdf
CABLE 8POS datasheet.pdf