AVX Corporation TPSB226K010H0500
TPSB226K010H0500 picture photo
Mfg. Part Number
TPSB226K010H0500
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% 1210
Datasheet Download
TPSB226K010H0500.pdf
Availability of TPSB226K010H0500
QUANTITY
TPSB226K010H0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSB226K010H0500
Internal Part NumberEIS-TPSB226K010H0500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSB226K010H0500
Related LinksTPSB226K, TPSB226K010H0500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSB226K010H0500 Details Description
Related parts for TPSB226K010H0500
CONN RCPT LOPRO DL 70POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
IC USB-SRL PORT CONTROLLER 32QFN datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
26AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HA47 HEATSHRINK 3.5:1 BK 3.28' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf