AVX Corporation TPSB226M006R0600
TPSB226M006R0600 picture photo
Mfg. Part Number
TPSB226M006R0600
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1210
Datasheet Download
TPSB226M006R0600.pdf
Availability of TPSB226M006R0600
QUANTITY
TPSB226M006R0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSB226M006R0600
Internal Part NumberEIS-TPSB226M006R0600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSB226M006R0600
Related LinksTPSB226M, TPSB226M006R0600 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSB226M006R0600 Details Description
Related parts for TPSB226M006R0600
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 4CH W/MUX&REF 24SOIC datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SGL 2WIRE SER 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485 PROG 28WSOIC datasheet.pdf
RES SMD 505 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 48QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 40A datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf