AVX Corporation TPSC156K035H0450
TPSC156K035H0450 picture photo
Mfg. Part Number
TPSC156K035H0450
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 10% 2312
Datasheet Download
TPSC156K035H0450.pdf
Availability of TPSC156K035H0450
QUANTITY
TPSC156K035H0450 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSC156K035H0450
Internal Part NumberEIS-TPSC156K035H0450
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSC156K035H0450
Related LinksTPSC156K, TPSC156K035H0450 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSC156K035H0450 Details Description
Related parts for TPSC156K035H0450
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A TO252-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REF 8-DIP datasheet.pdf
IC 12-BIT SERIAL G.P. D/A 8-DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.22UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf