AVX Corporation TPSC226M025R0275
TPSC226M025R0275 picture photo
Mfg. Part Number
TPSC226M025R0275
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
TPSC226M025R0275.pdf
Availability of TPSC226M025R0275
QUANTITY
TPSC226M025R0275 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSC226M025R0275
Internal Part NumberEIS-TPSC226M025R0275
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSC226M025R0275
Related LinksTPSC226M, TPSC226M025R0275 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSC226M025R0275 Details Description
Related parts for TPSC226M025R0275
FUSE BOARD MNT 400MA 250VAC RAD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363 datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ATA POWER CONNECTOR IDT TYPE datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 40MA 36 OHM TH datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
Connector Header 5 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 250MW SOD323 datasheet.pdf