AVX Corporation TPSD157M010H0100
TPSD157M010H0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD157M010H0100
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD157M010H0100.pdf
Availability of TPSD157M010H0100
QUANTITY
TPSD157M010H0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD157M010H0100
Internal Part NumberEIS-TPSD157M010H0100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD157M010H0100
Related LinksTPSD157M, TPSD157M010H0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD157M010H0100 Details Description
Related parts for TPSD157M010H0100
CONN PLUG 50POS W/FLANGE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 250K PROG 512K datasheet.pdf
RES SMD 305K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN STR PLUG SET SCRW PIN BRN datasheet.pdf
INC,5-24VDC,OPEN,ABZ PHASE datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 100TQFP datasheet.pdf
RJI KAB PP 22/7FLEXGER+GEW180 datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
WSP-M32 STOPPING PLUG SS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf