AVX Corporation TPSD226M025R0200
TPSD226M025R0200 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD226M025R0200
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD226M025R0200.pdf
Availability of TPSD226M025R0200
QUANTITY
TPSD226M025R0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD226M025R0200
Internal Part NumberEIS-TPSD226M025R0200
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD226M025R0200
Related LinksTPSD226M, TPSD226M025R0200 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD226M025R0200 Details Description
Related parts for TPSD226M025R0200
IC FPGA 120 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS RT ANG SMD TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 1.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2.5MM BLACK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC datasheet.pdf
STD 5MM PW NPN 3M datasheet.pdf