AVX Corporation TPSD336M035R0300
TPSD336M035R0300 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD336M035R0300
Brief Description
CAP TANT 33UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD336M035R0300.pdf
Availability of TPSD336M035R0300
QUANTITY
TPSD336M035R0300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD336M035R0300
Internal Part NumberEIS-TPSD336M035R0300
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD336M035R0300
Related LinksTPSD336M, TPSD336M035R0300 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD336M035R0300 Details Description
Related parts for TPSD336M035R0300
FUSE CERM 750MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 60MHZ TO220-7 datasheet.pdf
SOLDER BAR ALLOY 63/37 1.66LB datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE TUNING 16V 20MA SC-79 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/3W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W +/-15V 67MA datasheet.pdf
070 MLC datasheet.pdf
IC TRANS LDMOS HSOP4F datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf