AVX Corporation TPSD337M006H0045
TPSD337M006H0045 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD337M006H0045
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD337M006H0045.pdf
Availability of TPSD337M006H0045
QUANTITY
TPSD337M006H0045 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD337M006H0045
Internal Part NumberEIS-TPSD337M006H0045
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD337M006H0045
Related LinksTPSD337M, TPSD337M006H0045 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD337M006H0045 Details Description
Related parts for TPSD337M006H0045
RES SMD 127K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC VOICEBAND CODEC 5V/3V 24TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 400MW ALF2 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR INV/NONINV 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PIN SPRING LOAD .217 AU SMD datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 290MA 1.74 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
ACTIVE INTRNL ANT 1575.42MHZ GPS datasheet.pdf