AVX Corporation TPSD337M006P0045
TPSD337M006P0045 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD337M006P0045
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD337M006P0045.pdf
Availability of TPSD337M006P0045
QUANTITY
TPSD337M006P0045 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD337M006P0045
Internal Part NumberEIS-TPSD337M006P0045
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD337M006P0045
Related LinksTPSD337M, TPSD337M006P0045 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD337M006P0045 Details Description
Related parts for TPSD337M006P0045
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf