AVX Corporation TPSW106M020R0500
TPSW106M020R0500 picture photo
Mfg. Part Number
TPSW106M020R0500
Brief Description
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312
Datasheet Download
TPSW106M020R0500.pdf
Availability of TPSW106M020R0500
QUANTITY
TPSW106M020R0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSW106M020R0500
Internal Part NumberEIS-TPSW106M020R0500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSW106M020R0500
Related LinksTPSW106M, TPSW106M020R0500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSW106M020R0500 Details Description
Related parts for TPSW106M020R0500
VARISTOR 212V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
KIT USB DEVELOPMENT BOARD datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
SIGN 10"X7" BLACK/BLUE/WHITE datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000000MHZ SMD datasheet.pdf
SWITCH PROGRAMMED 2 WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5790MHZ CMOS SMD datasheet.pdf