AVX Corporation TPSW107K010R0150
TPSW107K010R0150 picture photo
Mfg. Part Number
TPSW107K010R0150
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
TPSW107K010R0150.pdf
Availability of TPSW107K010R0150
QUANTITY
TPSW107K010R0150 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSW107K010R0150
Internal Part NumberEIS-TPSW107K010R0150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTPS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSW107K010R0150
Related LinksTPSW107K, TPSW107K010R0150 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSW107K010R0150 Details Description
Related parts for TPSW107K010R0150
CONN RECEPT 5POS FEMALE DIP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16DIP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-12POS ENCLOSED datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=600M datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 8SIP datasheet.pdf
OSC MEMS 33.784MHZ CMOS SMD datasheet.pdf