AVX Corporation TPSW336M010R0350
TPSW336M010R0350 picture photo
Mfg. Part Number
TPSW336M010R0350
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TPSW336M010R0350.pdf
Availability of TPSW336M010R0350
QUANTITY
TPSW336M010R0350 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSW336M010R0350
Internal Part NumberEIS-TPSW336M010R0350
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSW336M010R0350
Related LinksTPSW336M, TPSW336M010R0350 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSW336M010R0350 Details Description
Related parts for TPSW336M010R0350
FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.93V SOT23-6 datasheet.pdf
RES MO 2W 2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RECEPT LGH 2 1POS BULKHD datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 500UH 2.2A SMD datasheet.pdf
4W 2X 5V DC INPUT 8.4-36V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf