AVX Corporation TPSX337M004R0100
TPSX337M004R0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSX337M004R0100
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 330UF 4V 20% 2917
Datasheet Download
TPSX337M004R0100.pdf
Availability of TPSX337M004R0100
QUANTITY
TPSX337M004R0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSX337M004R0100
Internal Part NumberEIS-TPSX337M004R0100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTPS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSX337M004R0100
Related LinksTPSX337M, TPSX337M004R0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSX337M004R0100 Details Description
Related parts for TPSX337M004R0100
BACKSHELL DB25 MET PLASTIC 45DEG datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 63VDC 1206 datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ datasheet.pdf
LED PANEL IND RED 3.6V CYLINDER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 datasheet.pdf
HARDWARE datasheet.pdf
IC GATE DVR 2500V 1CH ISO 20SSOP datasheet.pdf
BODY datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf