AVX Corporation TPSY157M010R0200
TPSY157M010R0200 picture photo
Mfg. Part Number
TPSY157M010R0200
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TPSY157M010R0200.pdf
Availability of TPSY157M010R0200
QUANTITY
TPSY157M010R0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSY157M010R0200
Internal Part NumberEIS-TPSY157M010R0200
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSY157M010R0200
Related LinksTPSY157M, TPSY157M010R0200 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSY157M010R0200 Details Description
Related parts for TPSY157M010R0200
DIP CABLE - CDP16G/AE16M/X datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 500PF 4KV R42 NONSTND datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG RED 500' datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CAP FILM 360PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf