TE Connectivity Potter & Brumfield Relays TR14I3GN
TR14I3GN picture photo
Mfg. Part Number
TR14I3GN
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
RELAY
Datasheet Download
TR14I3GN.pdf
Availability of TR14I3GN
QUANTITY
TR14I3GN Order Process
Ship out your order
Specifications of TR14I3GN
Internal Part NumberEIS-TR14I3GN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR14I3GN
Related LinksTR14, TR14I3GN Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
TR14I3GN Details Description
Related parts for TR14I3GN
REG SW 10.0V 1A VERT datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUS SW OCTAL LV 20-TSSOP datasheet.pdf
BOARD DEMO BASED ON L6460 SPI datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 300VAC 2AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
CONN HDR 144POS W/POST datasheet.pdf