Vishay/Sprague TR3A226K004C1500
TR3A226K004C1500 picture photo
Mfg. Part Number
TR3A226K004C1500
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 1206
Datasheet Download
TR3A226K004C1500.pdf
Availability of TR3A226K004C1500
QUANTITY
TR3A226K004C1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3A226K004C1500
Internal Part NumberEIS-TR3A226K004C1500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3A226K004C1500
Related LinksTR3A226K, TR3A226K004C1500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3A226K004C1500 Details Description
Related parts for TR3A226K004C1500
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SC70-4 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X2 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 780MA 228 MOHM datasheet.pdf
IGBT MODULE 1200V 12A HEX datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf