Vishay/Sprague TR3B106K025C0450
TR3B106K025C0450 picture photo
Mfg. Part Number
TR3B106K025C0450
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% 1411
Datasheet Download
TR3B106K025C0450.pdf
Availability of TR3B106K025C0450
QUANTITY
TR3B106K025C0450 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3B106K025C0450
Internal Part NumberEIS-TR3B106K025C0450
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TR3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3B106K025C0450
Related LinksTR3B106K, TR3B106K025C0450 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3B106K025C0450 Details Description
Related parts for TR3B106K025C0450
DISPL 4X7 OVERRANGE +/-1 BCD HER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
MINI LATCH HSG POL .100" SR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/ADJ 0.5A 8UMAX datasheet.pdf
LED RECT ORANGE VERT RT ANGLE datasheet.pdf
GRIP MATERIAL 2" CIR BLK 10/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FACEPLATE DBL GANG 12PORT BLACK datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf