Vishay/Sprague TR3B156K010C0700
TR3B156K010C0700 picture photo
Mfg. Part Number
TR3B156K010C0700
Brief Description
CAP TANT 15UF 10V 10% 1411
Datasheet Download
TR3B156K010C0700.pdf
Availability of TR3B156K010C0700
QUANTITY
TR3B156K010C0700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3B156K010C0700
Internal Part NumberEIS-TR3B156K010C0700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3B156K010C0700
Related LinksTR3B156K, TR3B156K010C0700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3B156K010C0700 Details Description
Related parts for TR3B156K010C0700
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CLINCHER VERTICAL LATCHI-NG HDR datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.34"L X 2.21"W datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 33.6KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
LED RED DIFF 8MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2MHZ 8TMSOP datasheet.pdf