Vishay/Sprague TR3B157K004C0500
TR3B157K004C0500 picture photo
Mfg. Part Number
TR3B157K004C0500
Brief Description
CAP TANT 150UF 4V 10% 1411
Datasheet Download
TR3B157K004C0500.pdf
Availability of TR3B157K004C0500
QUANTITY
TR3B157K004C0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3B157K004C0500
Internal Part NumberEIS-TR3B157K004C0500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3B157K004C0500
Related LinksTR3B157K, TR3B157K004C0500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3B157K004C0500 Details Description
Related parts for TR3B157K004C0500
MOSFET P-CH 20V 1.1A SSOT-3 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 6.8A TO-262 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/3.3V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
INTERMEDIATE JOINT 4961 SERIES datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf