Vishay/Sprague TR3B157K6R3C0500
TR3B157K6R3C0500 picture photo
Mfg. Part Number
TR3B157K6R3C0500
Brief Description
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 1411
Datasheet Download
TR3B157K6R3C0500.pdf
Availability of TR3B157K6R3C0500
QUANTITY
TR3B157K6R3C0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3B157K6R3C0500
Internal Part NumberEIS-TR3B157K6R3C0500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMolded Tantalum Surface Mount Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3B157K6R3C0500
Related LinksTR3B157K, TR3B157K6R3C0500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3B157K6R3C0500 Details Description
Related parts for TR3B157K6R3C0500
CONN RECEPT 20POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOLOGIC HERMETIC TO-18 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
E4/STM-1 TRANSFORMER datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
UNSHROUDED HEADER VT TH datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf