Vishay/Sprague TR3C107M004C0225
TR3C107M004C0225 picture photo
Mfg. Part Number
TR3C107M004C0225
Brief Description
CAP TANT 100UF 4V 20% 2312
Datasheet Download
TR3C107M004C0225.pdf
Availability of TR3C107M004C0225
QUANTITY
TR3C107M004C0225 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3C107M004C0225
Internal Part NumberEIS-TR3C107M004C0225
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)225 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3C107M004C0225
Related LinksTR3C107M, TR3C107M004C0225 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3C107M004C0225 Details Description
Related parts for TR3C107M004C0225
MOSFET N-CH 30V 60A I-PAK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V P2H 0805 datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 26 CONTAC datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf