Vishay/Sprague TR3C336M010C0300
TR3C336M010C0300 picture photo
Mfg. Part Number
TR3C336M010C0300
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TR3C336M010C0300.pdf
Availability of TR3C336M010C0300
QUANTITY
TR3C336M010C0300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3C336M010C0300
Internal Part NumberEIS-TR3C336M010C0300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3C336M010C0300
Related LinksTR3C336M, TR3C336M010C0300 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3C336M010C0300 Details Description
Related parts for TR3C336M010C0300
CHARACTER FILM ROUND "O" A22 SER datasheet.pdf
RES SMD 21.5OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC RCPT 2POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DSUB 5W5 F PC G T datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 15POS TIN datasheet.pdf