Vishay/Sprague TR3D107K010C0050
TR3D107K010C0050 picture photo
Mfg. Part Number
TR3D107K010C0050
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
TR3D107K010C0050.pdf
Availability of TR3D107K010C0050
QUANTITY
TR3D107K010C0050 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3D107K010C0050
Internal Part NumberEIS-TR3D107K010C0050
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMolded Tantalum Surface Mount Capacitors
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)50 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3D107K010C0050
Related LinksTR3D107K, TR3D107K010C0050 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3D107K010C0050 Details Description
Related parts for TR3D107K010C0050
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 3POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 2.0V SC-82AB datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR 9S08LC60 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 8A ITO220AC datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 2.70K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf