Vishay/Sprague TR3D107K6R3C0140
TR3D107K6R3C0140 picture photo
Mfg. Part Number
TR3D107K6R3C0140
Brief Description
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
TR3D107K6R3C0140.pdf
Availability of TR3D107K6R3C0140
QUANTITY
TR3D107K6R3C0140 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3D107K6R3C0140
Internal Part NumberEIS-TR3D107K6R3C0140
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3D107K6R3C0140
Related LinksTR3D107K, TR3D107K6R3C0140 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3D107K6R3C0140 Details Description
Related parts for TR3D107K6R3C0140
RES SMD 249 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
PLUG 10POS 0 DEG GRY/YEL 2.7-3.9 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
COUNTER LED 6 CHAR 115/230V PNL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 2A 48V datasheet.pdf